Skip to content

O mnie

Cześć!

Mam na imię Marcin i zajmuję się wspomaganiem zespołów w dążeniu do większej zwinności. 

Jestem związany z branżą IT od wielu lat. Pierwsze kroki stawiałem jeszcze jako dzieciak, pisząc proste programy w Basic na Commodore 64. Tą pasję rozwijałem później z innymi językami, co zaowocowało kilkunastoma latami spędzonymi jako programista PHP (związani z JAVA się z tym stwierdzeniem pewnie nie zgodzą).

W pewnym momencie mojej kariery zaciekawiły mnie zwinne sposoby prowadzenia projektów. Zafascynowała mnie możliwość pracy w krótkich iteracjach, częste zbieranie opinii od użytkowników, dostosowanie się do zmieniających warunków. Jakiś czas później podjąłem ważną decyzję i postanowiłem oprócz programowania wspomagać także swój zespół jako Scrum Master. A od tego kroku niewiele już pozostało do zrobienia ostatniego commita i skoncentrowania się na tej drugiej roli, co robię do dziś.

Prywatnie moją pasją jest fotografia, na którą coraz częściej brakuje czasu w napiętym kalendarzu biegowym. Kolejne starty w zawodach przeplatam intensywnymi treningami, więc problem ciągle brakującego czasu nie jest mi obcy.